Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 3 Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 3 Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde 3 memur alım ilanı yayınlandı. İlanlar için başvuru tarihleri değişiklik göstermekle beraber en geç başvuru tarihi 29 Ağustos 2017 tarihi olarak belirtilmiştir. Adaylarda aranan şartlar ise ilandan..

Dışişleri Bakanlığı tarafından Hannover Başkonsolosluğu, Almatı Başkonsolosluğu ve Hartum Büyükelçiliğinde görevlendirilmek üzere 3 memur alım ilanı yayınlandı.

Başvurular Hartum Büyükelçiliği için 24 Ağustos, Hannover Başkonsolosluğu için 25 Ağustos ve Almatı Başkonsolosluğu için 29 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular başkonsolosluk adreslerine şahsen veya posta yoluyla yapılabilmektedir.

İstihdam edilecek personel belirlenmeden önce adaylara sözlü sınav ve uygulamalı sınav yapılacaktır. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

Adaylarda aranan genel şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak (Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okul mezunları da başvuru yapabilmektedir), erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında çalışabildiğini sağlık raporu ile belgelemek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek olarak belirtilmiştir.

Hannover Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter alımı için: Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek şartları aranmaktadır.

Hartum Büyükelçiliği Sözleşmeli Sekreter alımı için: Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, çok iyi derece İngilizce ve Türkçe bilmek şartları yer almaktadır. Arapça bilmek tercih sebebi olarak açıklanmıştır.

Almatı Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter alımı için: Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, çok iyi derecede Rusça ve Türkçe bilmek olarak belirtilmiştir.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.