Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız En Az Lise Personel Alacak! İlanlar Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız En Az Lise Personel Alacak! İlanlar Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı da olmadan yeni personel alımı başvuru ilanları yayımladı. Bakanlık personel alımı süreci ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli kadrolara yeni personel alımı için başvuru ilanları yayımladı. Bakanlık bünyesinde KPSS şartı olmayan memur alımları sözleşmeli sekreter kadrolarına olacak. Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız en az lise mezunu personel alımı ilanı kapsamında başvuru genel ve özel şartlarına ve iki farklı ilan detaylarına aşağıdaki bağlantıda yer alan kılavuzlardan ayrıca direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını bir ilan için en geç 21 Nisan 2021 tarihine kadar, diğer ilan için ise en geç 23 Nisan 2021 tarihine kadar şahsen veya posta ile kılavuzlarda yapılan adreslere yapmaları gerekiyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

Los Angeles ilanı için çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe dilmek, OECD ilanı için ise Fransızca ve Türkçe bilmek gerekiyor.

Ayrıca bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Kontenjanlar

Los Angeles Başkonsolosluğunda münhal bulunan iki adet Sözleşmeli Sekreter alımı ile OECD Daimi Temsilciliğinde münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter alımı olmak üzere 3 kadroya başvurular alınacak. Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız en az lise mezunu personel alımı ilanı başvuru kılavuzları da şu şekildedir:

Los Angeles Başvuru Kılavuzu.

OECD Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.