Dışişleri Bakanlığı Lise 4/B Personel Alımı Başladı! Sınavsız Online Başvuru

Dışişleri Bakanlığı Lise 4/B Personel Alımı Başladı! Sınavsız Online Başvuru

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli memur alımı yapacak. Sadece lise mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolara dair detayları, süreci ve tüm şartları bu yazımızda hazırladık. İşte detaylar.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli 4/B memur alımı başladı. Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği destek personeli alımı için gerekli şartları, süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. Atamalar Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız olacak. İşte gerekli tüm bilgiler ve süreç.

Kamu memur alımı genel şartları

Adayların başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşıması, 35 yaşından gün almamış olması, 2020 KPSSP94 puan türünden herhangi bir puana sahip olması, askerlikle ilgisi bulunmaması, herhangi bir kamu kurum veya kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmaması, ilana konu hizmeti gerçekleştirmeye engel teşkil edecek bir rahatsızlığı ya da engeli bulunmaması da gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı personel alımı mezuniyetler

En az lise mezunu adaylar başvuru yapabileceği kadro için şu bölüm mezunları başvurabilir: Yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dallarının, aile ve tüketici hizmetleri alanı - beslenme ve ev yönetimi dalının, aile ve tüketici hizmetleri alanı - ev ekonomisi dalının veya konaklama ve seyahat hizmetleri alanı - turizm/otelcilik ve turizm dalının birinden mezun olması gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli destek personeli alımı için adaylar başvurularını 24 Haziran’a kadar yapabilirler. Başvurulara dair gerekli başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu şu şekildedir:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-memur-alimi.20220523082820.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.