Dışişleri Bakanlığı Lise Mezun Sözleşmeli 2 Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı Lise Mezun Sözleşmeli 2 Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı Lise Mezun Türk Uyruklu Sözleşmeli Kamu Personel alım ilanı yayınladı. Alımlara başvuracak adaylar için başvuru son 12 Eylül 2017 olarak açıklanmıştır. KPSS şartı aranmayan ilanın diğer özellikleri şöyle.

Marsilya Başkonsolosluğunda görevlendirilmek üzere 2 Memur alım ilanı yayınlandı. Başvuracaklar için Başvurular başlamış olup son gün 12 Eylül 2017 de sona erecektir. KPSS şartı bulunmayan ilana posta yoluyla veya şahsen başvuru yapılabilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Marsilya Başkonsolosluğu Lise mezun 2 sözleşmeli sekreter (Memur) alımı için şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olması, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olma ve Kamu haklarından yoksun bulunmaması gerekmektedir.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması gerekmektedir.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmesi gerekmektedir. Ayrıca Yazılı eleme sınavı 27 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 14:30’de T.C. Marsilya Başkonsolosluğu Temsilciliğinde yapılacaktır.

Başvuracak adaylardan istenecek belgeler: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, email adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.) Erkekler için askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ve Postayla başvurularda asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

Başvurular en geç 12 Eylül 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğumuz “363, Avenue du Prado, 13008 Marseille / France” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 9:30-12:30 ile 14:30-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.