Dışişleri Bakanlığı Marsilya Başkonsolosluğu Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı Marsilya Başkonsolosluğu Personel Alımı

Marsilya Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli sekreter alım ilanı yayınladı. Alımlara başvuracak adaylar için başvuru son 02 Ocak 2017 olarak açıklanmıştır.

Dışişleri Bakanlığı yaptığı duyuru ile 1 adet sözleşmeli sekreter alımı yapılacağını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı personel alımı için istenilen şartları haberimizde bulabilirsiniz.

disisleri-bakanligi-personel-alimi.jpg

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.
  •  Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olması.
  •  En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak
  • Kamu haklarından yoksun bulunmaması gerekmektedir. 
  • Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması gerekmektedir.
  • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.
  • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
  •  Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek.
  •  Bilgisayar ve daktilo kullanabilmesi gerekmektedir.

Dışişleri bakanlığında çalışmak için gerekenler

Başvuracak adaylardan istenecek belgeler: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, email adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.) Erkekler için askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

Dışişleri Bakanlığı Personel Alım Başvurusu

Başvurular en geç 02 Aralık 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluk “363, Avenue du Prado, 13008 Marseille / France” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde hafta içi her gün 09.30 – 17.00 Şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum