Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Mayıs 2017

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Mayıs 2017

Dışişleri Bakanlığı Personel Alım ilanı 17 Mayıs 2017 de yayınladı. Başvuracak adaylar için 29 Mayıs 2017 de başlayıp son 09 Haziran 2017 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular Bakanlığın İnsan kaynakları daire başkanlığına posta veya

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personel alımı yapılacağı 17 Mayıs 2017 de duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 10 kişi Sözleşmeli Bilişim personeli olarak istihdam edileceği açıklandı. Alınacak personeller Ankara adresine alınacak olup başvurular 29 Mayıs 2017 ile 09 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Dışişleri bakanlığının başvuru formu ve başvuru kılavuzu aşağıda bulunan link adresinde mevcuttur.

Dışişleri Bakanlığı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" in 8 inci maddesi uyarınca Sözleşmeli Bilişim Personeli pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere Sözlü ve uygulamalı sınavla toplam (10) personel alınacağı bildirildi.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, mühendislik bölümlerinden fen- edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Ayrıca ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) ait KPSS P3 puanının 70 yüzde yetmiş ile yabancı dil puanını, genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sözlü ve mülakat sınavla sözleşmeli bilişim personeli pozisyonu için aday giriş sınavına alınacaktır.

Başvuru yeri ve şekli: Başvurular 29 Mayıs 2017 ile 09 Haziran 2017 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığına şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılacaktır. Son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde posta yolu ile ulaştırılması gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

Dışişleri Bakanlığı 10 Bilişim Personel alımı İlan Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.