Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Kılavuzu Bugün Yayımlandı! Lise Mezunu

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Kılavuzu Bugün Yayımlandı! Lise Mezunu

Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından lise mezunu destek personeli alımı başvuru ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesinde KPSS puan sırasına göre olmak üzere yeni kadrolara başvurular alınacak. İşte detaylar.

Bakanlık bünyesinde “sözleşmeli destek personeli alım ilanı” 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü itibarıyla yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı İstanbul temsilciliğinde KPSS puan sırasına göre sözleşmeli destek personeli memur alımı başvurusu alınacak. İŞ İLANLARI KARİYER olarak sürece dair detayları ve tüm başvuruları bu haberimizde hazırladık.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak, Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak, 2020 yılı KPSS katılmış olmak (değerlendirme KPSSP94 puan türüne göre yapılacaktır) gerekiyor.

Ayrıca askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, herhangi bir kamu kurum veya kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmamak, arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak şartları yer alıyor. Öte yandan adayların ilana konu hizmeti gerçekleştirmeye engel teşkil edecek bir rahatsızlığı ya da engeli bulunmamak şartları da bulunuyor.

Memur alımı başvuru mezuniyetleri

En az ortaöğretim kurumlarının yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dallarının, aile ve tüketici hizmetleri alanı - beslenme ve ev yönetimi dalının, aile ve tüketici hizmetleri alanı - ev ekonomisi dalının veya konaklama ve seyahat hizmetleri alanı - turizm/otelcilik ve turizm dalının birinden mezun olmak,

Sözleşmeli kamu personel alımı başvuru tarihleri

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için başvurular, 10 Haziran 2022 günü başlayacak ve 24 Haziran 2022 günü saat 23.59.59’da sona erecektir. Adaylar e-Devlet üzerinde Dışişleri Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden başvuru iş ve işlemlerini yapabileceklerdir. İşte gerekli başvuru sürecinin yer aldığı başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-memur-alimi.20220523082820.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum