Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı 3 Temmuz 2017 tarihinde 1 sözleşmeli memur alım ilanı yayınladı. İlan için son başvuru tarihi 16 Temmuz 2017 olarak açıklandı. Başvurular, son başvuru tarihine kadar başkonsolosluk binasına şahsen veya posta yoluyla gerçekleştirilebili

Dışişleri Bakanlığı 3 Temmuz 2017 tarihinde 1 Sözleşmeli Sekreter alım ilanı yayınladı. Alınacak personel, Türkiye Cumhuriyeti Erbil Başkonsolosluğu’nda istihdam edilecektir.

Başvurular 16 Temmuz 2017 tarihine kadar Türkiye Cumhuriyeti Erbil Başkonsolosluğu’na şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Posta yoluyla yapılacak başvurularda gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuru için adaylardan istenen belgeler; başvuru dilekçesi, özgeçmiş, Türk pasaportunun aslı ve onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, nüfus cüzdanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ve son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti olarak belirtilmiştir.

Başvuru için adaylarda aranan şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okullardan mezun olmak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak olarak belirtilmiştir.

Ayrıca her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını belgelemek, çok iyi derece İngilizce ve Türkçe bilmek ve bilgisayar ve daktilo kullanabilmek de adaylar aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Dışişleri Bakanlığı 1 Sözleşmeli Memur alımı ilan detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.