Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016

12 Şubat 2016 Tarihinde Dışişleri Bakanlığı 9 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Yayınladı. KPSS 60 Puan Şartı Olan İlana Başvurular 22 Şubat-4 Mart 2016 Tarihleri Arasında İnternet Ortamından Çevrimiçi Olarak Yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı tarafından 12 Şubat 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Toplam 9 kişi sözleşmeli arşiv uzmanı olarak istihdam edilecek. Yapılan açıklamaya göre Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında arşiv hizmetlerinde sözleşmeli arşiv uzmanı alınacağı belirtildi. Başvurular, 22 Şubat-4 Mart 2016 tarihleri arasında Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacağı farklı şekilde başvuru alınmayacağı bildirildi.

Başvurmak isteyenlerin Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olması ve Herhangi bir kamu kurum veya kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmaması gereklidir. 2014 KPSS (B) grubu P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak iki gurup için de şart.

Birinci guruptan başvurmak isteyen adayların Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Kütüphanecilik, Arşivcilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon bölümlerinden mezun olması şart.

İkinci guruptan başvurmak isteyen adayların Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinden mezun olmak ve öğrenimleri sırasında Osmanlıca dersi almış olmak. 2011-2016 yıllarında düzenlenen Kamu Personel Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı/Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı’nda İngilizce veya Fransızca dillerinde (YDS/e-YDS) en az (C) seviyesinde alınmış belgeye sahip olması şart.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.