Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı! Riga Büyükelçiliği

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı! Riga Büyükelçiliği

Dışişleri Bakanlığı 22 Haziran 2017 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Başvurular, 22 Haziran 2017 tarihinde başlayacak olup 7 Temmuz tarihinde sona erecektir. İşe alımlar sözlü sınav ve yazılı sınavla gerçekleştirilecektir. Sözleşmeli personel alım

Riga Büyükelçiliği’nde bulunan boş kadroya, Sözleşmeli Sekreter pozisyonunda 1 personel alımı yapılacaktır.

Başvurular 7 Temmuz 2017 tarihine kadar Riga Büyükelçiliği’ne ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Riga Büyükelçiliği sorumlu değildir.

Sözlü ve yazılı sınav olmak üzere iki sınav gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan iki sınav da Riga, Letonya’da belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir. Yazılı yeterlilik sınav tarihi 24 Temmuz olarak  belirtilmiştir. Adaylarda aranan özellikler ise şu şekilde belirtilmiştir:

Sözleşmeli Personel alımı için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okullarından mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak olarak belirtilmiştir.

Ayrıca her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Rusça ve iyi derecede Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek adaylarda aranan şartlar arasında yer almıştır.

İlan metninin tamamına ulaşmak, başvuruda istenilen belgeleri görmek ve ilan hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.