Dışişleri Bakanlığı Tiran Lise Mezun Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı Tiran Lise Mezun Sekreter Alımı

Tiran Büyükelçiliği Türk Uyruklu Lise mezun Sözleşmeli Kamu Personel Alım ilanı yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı 1 sözleşmeli sekreter alımı için şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olması, En az lise veya dengi okulları mezunu olması gerek.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede Arnavutça, Türkçe bilmek ve Bilgisayar kullanabilmesi lazım.

Başvuracak adaylardan istenecek belgeler: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti olması şart.

Mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla belgelerin fotokopileri gönderilecektir.

Başvurular en geç 13 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Büyükelçilik Rruga e Elbasanit No: 65 Tirana / Albania adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:30 – 12:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir.

Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir.

Dışişleri Bakanlığı Tiran Büyükelçiliği sekreter alım ilan kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.