Dışişleri Bakanlığı Yeni Kamu Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığı Yeni Kamu Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde yeni kamu personel alımı başvuru ilanı yayımlandı. Sözleşmeli 4/B personel alımları başvuru süreci ve tüm ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli detaylar.

Dışişleri Bakanlığına memur alımı yapılacak. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği sözleşmeli 4/B kamu personel alımı başvuru süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. T.C. Marsilya Başkonsolosluğunda münhal bulunan sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacağı açıklandı. İşte detaylar.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek şartları var.

Kamu personel alımı başvuru belgeleri

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları istenmektedir. Ayrıca diğer belgeler de şu şekildedir: Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti, diploma, askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, renkli vesikalık fotoğraf isteniyor. Adaylar söz konusu belgelerden e-Devlet sisteminden temin edilemeyenlerin aday tarafından Kariyer Kapısı Platformu’na yüklenmesi gerekmektedir.   

Sözleşmeli memur alımı başvuru tarihleri

Adaylar başvurularını 16 Mayıs ile 1 Haziran 2022 tarihleri arasından Dışişleri Bakanlığı online başvuru sistemi üzerinden yapmaları gerekiyor. Başvurulara dair gerekli tüm detayları hemen aşağıdaki başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz. Adaylar 1 Haziran’a kadar ayrıca başvuru belgelerini de göndermeleri gerekmektedir.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/marsilya-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.