Diyanet En Az Lise KPSS 50 İle 4538 Aşçı-Temizlik-Güvenlik-Şoför Alımı

Diyanet En Az Lise KPSS 50 İle 4538 Aşçı-Temizlik-Güvenlik-Şoför Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile en az lise mezunu 4538 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Alınacak personeller 4 unvanda görev yapacaklardır.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere en az lise mezunu KPSS 50 puanla 4538 personel alınacaktır. Genel başvuru ile yapılacak personel alımında detaylar ve şartlar haberimizdedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımında başvuru süresi ve şekli.

Adaylar başvurularını 5 Mayıs 2023 tarihine kadar kurum internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

679 Aşçı, 1971 Temizlik Görevlisi, 51 Şoför ve 1837 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 maddesinin A bendinde belirtilen şartları taşımak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Erkek adalar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

Aşçı alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.

Şoför alımı için Lise mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış D veya E sınıfı sürücü belgesine, Vardiyalı çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için Önlisans mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, En az 2 yıl mesleki tecrübeye sahip olmak, Erkeklerde 170 cm Kadınlarda 160 cm boyundan kısa olmamak ve Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla,10’dan az olmamak, Gece ve gündüz, iç ve dış mekanda 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum