Diyanet İşleri Başkanlığı 350 Memur Yurtdışı Görevlendirme Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı 350 Memur Yurtdışı Görevlendirme Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 350 memur için yurtdışı görevlendirme sınavı ilanı yayınlandı. Başvurular 19 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 4 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurulara Diyanet İşleri Başkanlığı DİBBYS programı üzerinde

Diyanet İşleri Başkanlığı; Avrupa ülkeleri, ABD, Kanada ve Japonya ülkelerine görevlendirilmek üzere 300 din görevlisi, Türk ve Müslüman topluluklarının bulundukları ülkelere ve Türk Cumhuriyetleri olmak üzere 50 din görevlisi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın (DİB) yapacağı sınav ile belirlenecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan sınav için başvurular 19 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 4 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar, Diyanet İşleri Başkanlığı DİBBYS programı üzerinden başvurularını yapabilirler.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için gerekli belgeler: T.C. kimlik belgesi, adayların öğrenim durumlarını belirten kurum amirince onaylanmış diploma, erkek adaylar için askerlikten muaf veya muaf olduğunu gösteren belge ve görev yapmaya herhangi bir özrü bulunmadığına dair adli sicil kaydı, başvuru belgeleri kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak, herhangi bir suçlardan hükümlü bulunmamak, kınama cezası ve herhangi bir disiplin cezası almamış olmak gerekmektedir.

Ayrıca erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak veya askerlik hizmetinden muaf olmak, adayların en az 2 yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak, son 3 yıldır Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde fiilen çalışmış olmak, Avrupa ülkeleri için en az 70 puan ve üzeri, Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Müslüman topluluklarının bulundukları ülkelere görevlendirilmek için en az 60 puan şartı aranacaktır. Adayların daha detaylı bilgi için başvuru incleme kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.