Diyanet İşleri Başkanlığı 415 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 415 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 19 Nisan 2017 tarihinde açıktan memur alım ilanı yayınladı. Çıkılan ilana göre Türkiye geneli 415 personel alacağını açıkladı. Başvurular 21 Nisan 2017 de başlayıp 28 Nisan 2017 de sona erecektir.

Alınacak personeller KPSS 2016 sıralamasına göre alınacak olup ülke geneline dağıtım yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden 21 Nisan 2017 ile 28 Nisan 2017 tarihleri arasında Web sayfası üzerinden yapılacaktır.

Adaylarda aranan şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Ön lisans veya İmam -Hatip Lisesi mezunu olmak, Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak, Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Ön lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSS P123; Ortaöğretim mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSS P122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak ve İmam hatip olarak görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

Başvuruda istenen belgeler: Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK'ten alınacak denklik belgesi), Adayların, başvuru yaptıkları kontenjan grubuna ilişkin KPSS mezuniyet durumlarını gösterir öğrenim belgelerinin tümünü başvuru esnasında ibraz etmeleri gerekmektedir.

Adayların, ibraz ettikleri belgelerle sahip oldukları puan türlerine ait (ortaöğretim mezunları için KPSS P122, ön lisans mezunları için KPSS P123 ve lisans mezunları için KPSS P124) KPSS mezuniyetlerinin aynı olması gerekmektedir. Hafızlık Belgesi (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için), Adayın; sabıka kaydı, askerlik durumu ve başvuru yapılan unvanda görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ilişkin yazılı beyanı şart.

Başvuru yeri ve şekli: Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 21 Nisan 2017 ile 28 Nisan 2017 tarihlerinde DİP Web adresi üzerinden e-başvuru programı aracılığı ile 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı (SÖZPER-2017-I) e-başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına istenen belgeleri getirmeleri halinde üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir.

İl müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın e-başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra aktivasyon işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların aktivasyon işlemi yapılmayacaktır.

Bilgi almak isteyenler için: Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya/ANKARA. Telefon : (0312) 295 70 00 Fax : (0312) 2858572.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.