Diyanet İşleri Başkanlığı Açıktan 240 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Açıktan 240 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Açıktan Atama 18 Aralık 2016 da Alım İlanı yayınladı. Başvuracak adaylar için son 02 Aralık 2016 tarihi olarak açıklandı.

İlana başvuracak adaylar 21 Kasım 2016 ile 02 Kasım 2016 tarihleri arasında e-başvuru programı aracılığı ile 2016 yılı Açıktan Atama Sınavı (K.K.Ö) başvuru formu ile herhangi bir il müftülüğüne şahsen başvurabileceklerdir.

Başvuracak adaylar Kur’an Kursu Öğreticisi 280 kişi alınacak olup taşra teşkilatındaki münhal Kur’an kursu öğreticisi kadrolarına; 2014 yılı KPSS puan sırası esas alınarak yerleştirileceklerdir.

İlana Başvuracak adaylar için bazı şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşıması, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşıması, En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olması, 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP 124 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olması Bayan olması, Halen Başkanlık teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmaması ve Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmaması gerekmektedir. Ankara iş ilanları kariyer.

Gerekli belgeler: T.C. kimlik numaralı kimlik belgesi, Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi), Adayların başvuru yaptıkları kontenjan grubuna ilişkin KPSS mezuniyet durumlarını gösterir öğrenim belgelerinin tümünü başvuru esnasında ibraz etmeleri gerekmektedir. Adayların ibraz ettikleri belgelerle sahip oldukları puan türlerine ait (KPSSP 124) KPSS mezuniyetlerinin aynı olması gerekmektedir. Hafızlık Belgesi (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için), Adayın sabıka kaydı ve başvuru yapılan unvanda görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ilişkin yazılı beyanı, Başvuruları onaylayan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir. Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır. Belgeler atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

Sınav yerleri ve şekli: Sınav sözlü olarak yapılacak olup Bolu, Bursa, Erzurum, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), Kayseri, Konya, Manisa, Samsun, Şanlıurfa sınav merkezlerinde yapılacaktır. Adaylar sözlü sınava girmek istedikleri sınav merkezini e-başvuru formundaki ilgili kısımda belirteceklerdir. Başvuruların sonra ermesinden sonra adayların sınav merkezi değişiklik talepleri dikkate alınmayacaktır. Sınav tarihi, başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ayrıca ilan edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum