Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme Sınavı 2016

Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme Sınavı 2016

DİB Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Görevde Yükselme Sınavı Yapılacağı Duyuruldu. Şube Müdürü, Eğitim Uzmanı, Şef ve Din Hizmetleri Uzmanı Alınacağı Bildirildi

8 Ocak 2016 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevde yükselme sınavı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada DİB taşra teşkilatına 28 Şube Müdürü, 135 Din Hizmetleri Uzmanı, 35 Eğitim Uzmanı, 235 Şef kadrosuna görevde yükselme sınavı ile kurum içi atama yapılacağı bildirildi.

Başvurular 11 Ocak 2016 Pazartesi başlayacak olup, 20 Ocak 2016 Çarşamba günü sona erecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların 70 TL sınav ücreti yatırmaları gereklidir.

Şube Müdürü olabilmek için: din hizmetleri ve eğitimi şube müdürlükleri, hac ve umre işleri şube müdürlükleri ile dini yüksek ihtisas ve eğitim merkezleri ve ilçelerdeki şube müdürlükleri için en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak. Personel, idari ve mali işlerle ilgili şube müdürlükleri için en az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak şart. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde en az 8 (sekiz) yıl görev yapmış olmak ve halen görevinin başında olmak.

Din Hizmetleri Uzmanı alımı için: En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, İlahiyat alanında yüksek lisans yapmış olmak veya ihtisas kursu belgesine sahip olmak şart. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde en az 3 (üç) yıl görev yapmış olmak ve halen görevde olmak.

Eğitim Uzmanı alımı için: En az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak, İlahiyat veya eğitim bilimleri alanında yüksek lisans yapmış olmak veya ihtisas kursu belgesine sahip olmak şart. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde en az 3 (üç) yıl görev yapmış olmak ve halen görevde olmak.

Şef olabilmek için: En az iki yıllık yükseköğrenim mezunu olmak. Müracaatların bitiş tarihi itibariyle büro hizmetlerinde en az 3 (üç) yıl çalışmış olmak şartıyla Başkanlık teşkilatında en az 5 (beş) yıl görev yapmış olmak şart.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.