Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan 13 Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan 13 Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B Maddesine göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Sözleşmeli Personel alımı istihdamı için Mütercim Tercüman ünvanında 13 Sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Başvurular 23.10.23 Pazartesi günü başlayacaktır. Başvuru süreci yazımızda sizler için hazırladık.

Diyanet 4/B Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İş Başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurularını Başvuru kılavuzunda belirtilen Diyanet İşleri internet adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirebileceklerdir. Farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözleşmeli 13 Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek 13 Mütercim Tercüman alımı için adaylar iş başvurularını Online olarak 3 Kasım 2023 Saat 23:59 tarihine kadar başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Mütercim Tercüman Alımı Başvuru Şartları Neler

Diyanet İşleri Başkanlığı 13 sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adaylarda istenilen nitelikleri; Üniversitelerin en az Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Japonca, İtalyanca ve Portekizce dillerinden birinden mezun olmak.

Belirtilen dillerden en az B düzeyinde YDS veya dengi dil belgesine sahip olmak. Sınava Müracaat bitiş tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak. KPSS B grubu KPSS P3 puan türünde en az 50 puan almış olmak. Adaylar ayrıca sadece bir yabancı dil personeli olarak başvuru yapabileceklerdir.

Diyanet İşleri Mütercim Tercüman Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum