Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen Personel Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen Personel Alımı Yapıyor

DİP İstanbul Valiliği İl Müftülüğü tarafından yapılan duyuru ile ilanda yayınlanan şartları taşıyan Veri Kontrol Hazırlama İşletmeni, Şoför ve Hizmetli alımı yapılacaktır. Başvurular başlamış olup 16 Mart 2017 de son bulacaktır.

İstanbul Valiliği İl Müftülüğü tarafından yapılan duyuruda İstanbul İlinde ve İlçe Müftülüklerinde münhal (Açık) bulunan ünvanı, sınıfı ve kadro dereceleri yazılı kadrolara Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince sözlü ve uygulamalı sınavla personel alımı yapılacağı açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı İş İlanları Başvurular 16 Mart 2017 tarihine kadar İstanbul Müftülüğüne şahsen veya posta yolu ile yapılacak. Postadan dolayı geciken belgeler işleme sokulmayacaktır.

Başvuracak adaylarda aranan bazı şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin yer alan devlet memurluğuna girişteki genel şartlar yer alıyor. Halen Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olmak. İl dışından başvurular için bulunduğu görevli olduğu yerde iki yıl, İl içinden başvuranlarda ise 6 ay görev süresini doldurmuş olmak ve asaleti tasdik edilmiş olmak gerekmektedir. Aday memurların başvuruları alınmayacaktır.

DİB Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni i şoför ve hizmetli alımı için sınava katılmak isteyen adaylarda aranan özel şartlar: Veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak atabilmek için; en az lise ve dengi okul mezunu olmak, başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, kuramca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmeni veya bilgisayar eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belgesi ya da sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

DİB Şoförlük için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, en az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. E sınıfı sürücü belgesi tercih sebebidir. Yardımcı hizmetler kadroları için en az lise veya dengi okul mezunu olmak ve yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak şartları isteniyor.

Başvuru için gerekli belgeler: Başvuru dilekçesi, İl dışından müracaat edenleri Müftülükçe imzalı hizmet cetveli, Şoför kadrosuna müracaat edenlerden sürücü belgesi fotokopisi, VHKİ kadrosuna müracaat edenler için bilgisayar sertifikası ve 1 adet fotoğraf ile başvuru yapılabilir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen Personel Alım Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.