Diyanet Lise Mezunu 500 Memur Alımı Yapacak (MBSTS 50 - Naklen)

Diyanet Lise Mezunu 500 Memur Alımı Yapacak (MBSTS 50 - Naklen)

Diyanet İşleri Başkanlığı “DİB” bünyesinde yeni kamu personel alımı başvuruları açıklandı. Diyanet kurum içi “naklen” memur alımlarına kimler başvurabilir? İşte gerekli sürecin yer aldığı yazımız.

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB Taşra Teşkilatında münhal bulunan ve aşağıdaki tabloda bilgileri yer alan kadrolara kurum içi naklen atama yapılmak üzere farklı unvanlarda çalışan personele yönelik sınav ilanı yayımlandı. Taşra Teşkilatında Din Hizmetleri Sınıfı 250 İmam-Hatip alımı ile 250 Müezzin-Kayyım alımı şartları ve tüm detaylar bu yazımızda.

Diyanet memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak, memuriyette adaylığı kalkmış olmak, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı’nın (MBSTS) herhangi birinden en az 50 puan almış olmak, başvuru yapacağı unvanda halen çalışıyor olmamak ya da müktesebi bulunmamak şartları var.

Kamu personel alımı mezuniyetler

250 İmam-hatip alımı için İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak, İmam-hatiplik yapmaya mani bir engeli bulunmamak,

250 Müezzin-kayyım alımı için Lise veya dengi okul mezunu olmak, Müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Hafız olmak (İmam hatip lisesi mezunları için bu şart aranmaz) gerekiyor.

Naklen memur alımı başvuru süreci

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB memur alımı için başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 28 Kasım 2022 – 08 Aralık 2022 (saat 16:30) tarihleri arasında DİBBYS Programı üzerinden internet adresi aracılığıyla yapılacaktır. Başvurulara dair gerekli kılavuz

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/diyanet-500-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum