Diyanet Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve En Düşük KPSS Puanı

Diyanet Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve En Düşük KPSS Puanı

2020 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan Cami Rehberi Alımı sınavına başvuru yapan adaylar için mülakat tarihi ve yeri belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatında görevlendirilmek üzere KPSS 50 puan ile 40 Cami Rehberi Alımı sınavı için müracaat eden sıralamaya kalan adaylar için mülakat tarihi ve yeri açıklandı.

2020 Yılı Cami Rehberi Alımı Sınavı'na başvuru yapan adaylardan KPSS puan sırasına göre ilan edilen kadro sayısının üç katına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar “Sınav Giriş Belgesi”ni, kullanıcı hesapları ile giriş yapacakları Başkanlığımız DİBBYS programındaki sinav.diyanet.gov.tr adresinden alabileceklerdir.

Adaylar, “Sınav Giriş Belgesi" ve T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, Kimlik Belgesi, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 09:00'da hazır bulunacaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Covid-19 tedbirleri ile ilgili açıklama adayların sınav giriş belgelerinde yer almaktadır. Adayların bu tedbirlere uymaları gerekmektedir.

En düşük KPSS puanı

Sınava çağrılan en son adayın KPSS puanı 72,92607 olmuştur.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.