Diyanetten Büyük Alım Bekleniyor

Diyanetten Büyük Alım Bekleniyor

Gerek 15 Temmuz sonrası görevden almalar gerek Diyanet’in yapacağı sınavın iptal olması nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan büyük bir alım bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, temmuz ayında yapacağı 5 bin 4-B sözleşmeli imam hatip alımını darbe girişimi sonrası iptal etmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 5 bin personel alımı için toplamda 15 bine yakın müracaat alınmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı da hem başvuran kişilerin mağdur olmaması hem de Diyanet’te oluşan açığı tamamlamak amacıyla bu alımları gerçekleştirecek. 19 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamayla, KPSS puanlarına göre müracaatları kabul edilecek olan adayların bayram öncesi sınava alınması bekleniyor.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası her kurumda olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığın’da da memuriyetten uzaklaştırmalar oldu. Haliyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nda büyük bir açık oluştu. Bu açığı doldurmak amacıyla da yakın bir zamanda alımlar yapması bekleniyor.

Bu anlamda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bazı açığa alınan kişilerin göreve geri döneceği düşünülürse toplamda 5 bin vekil alması bekleniyor. Bu alımlar için de il müftülüklerinden bilgiler toplanacak. Bu bilgiler neticesinde Diyanet İşleri Başkanlığı, imam ve müezzin alımlarını duyuracak.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın personel alımının ilk adımını gerçekleştirdiği İstanbul ili personel alımına ulaşmak için tıklayınız

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.