Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı 20 Alanda Tercüman ve

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı 20 Alanda Tercüman ve

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığın’ dan 06 Ekim 2016 yapılan açıklamada 20 Tercüman ve bilirkişi ataması yapılacak olup 31 Ekim 2016 başvuru son tarih olarak açıklanmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada İhtiyaç duyulan alanlarda bilirkişilik yapmak isteyenlerin ve aşağıda belirtilen şartları taşıyanların 13.10.2016 tarihinden 31.10.2016 tarihine kadar Diyarbakır Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığına bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir. Diyarbakır iş ilanları kariyer.

Bilirkişilerin hangi dallarda uzmanlık alanları olması gerektiği aynen şöyle: Tercüman Kürtçe bilirkişi, Tercüman İngilizce bilirkişi, Tercüman Almanca bilirkişisi, Tercüman Arapça bilirkişi, Tercüman İspanyolca bilirkişi, Tercüman Azerice bilirkişi, Tercüman İtalyanca bilirkişi, Tercüman Boşnakça bilirkişi, Tercüman Bulgarca bilirkişi, Tercüman Osmanlıca bilirkişi Tercüman Ermenice bilirkişi, Tercüman Özbekçe bilirkişi, Tercüman Farsça bilirkişi, Tercüman Rumca bilirkişi, Tercüman Fince bilirkişi, Tercüman Rusça bilirkişi, Tercüman Fransızca bilirkişi, Tercüman Sağır ve Dilsiz bilirkişi, Tercüman Zazaca bilirkişi, Tercüman Soranice bilirkişi olarak belirtilmiştir.

Başvuracak adaylarda genel şartlar: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak, Başvuru tarihinde on sekiz yaşını tamamlamış olmak, En az İlkokul mezunu olmak, Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkartılmamış olmak veya sanat icrasından geçici olarak yasaklı durumda olmamak, Komisyonun bağlı bulunduğu il çevresinde oturmak veya mesleki faaliyetleri icra etmek, Başka bir Komisyonun listesinde kayıtlı olmamak şartları aranmaktadır.

Adaylar başvuru formu dolduracak olup başvuru belgesine eklenecek belgeler: T.C. Kimlik numarası beyanı, Adrese dayalı Nüfus kayıt örneği, Tercüman olmak istediği dil veya diller ile işaret diline ilişkin diploma, ruhsatname, sertifika gibi belgelerin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği, böyle bir belgenin olmaması durumunda tercümanlık faaliyetini yerine getirecek derecede dil bildiğinin yazılı olarak beyanı, İki Adet vesikalık fotoğraf, Mezuniyet durumunu gösterir belge ve Adli sicil kaydı eklenmesi mecburidir.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum