DKK ve SGK Muvazzaf Sözleşmeli Subay Alımı 2016

DKK ve SGK Muvazzaf Sözleşmeli Subay Alımı 2016

31 Aralık 2015 Tarihinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf, Sözleşmeli Subay Alım İlanları Yayınlandı. Başvurular 24 Ocak 2016 Tarihinde Sona Erecek.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 31 Aralık 2015 tarihinde Muvazzaf, Sözleşmeli Subay Alımı yapılacağı bildirildi. Başvurular kurumun internet sitesi üzerinden elektronik ortamda doldurulacak başvuru formu ile 24 Ocak 2016 tarihine kadar yapılacaktır.

Subay olabilmek için: Lisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1988 ve sonra doğanlar), Lisansüstü mezunları ile beş yıl (hazırlık sınıfı ve sınıf tekrarı hariç) ve daha fazla lisans eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak, (01 Ocak 1983 ve sonra doğanlar).

Alım Yapılacak branşlar şöyle sıralandı: Çevre, Bilgisayar, Elektronik, Elektrik, Endüstri, Gemi İnşa, Makine, İnşaat, Uçak, Oşinografi, Harita, Pratisyen Tabip, Diş Tabibi, Sahil Güvenlik Sınıfı ve İkmal Subayı.
Adaylar ön başvuru yaptıktan sonra sırasıyla Yazılı sınava, Ön sağlık muayenesine, Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testlerine, Mülakata tabi tutulacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.