DOB İlkokul Lise Mezun 5 Kamu Personel Alımı DPB İlanı

DOB İlkokul Lise Mezun 5 Kamu Personel Alımı DPB İlanı

Devlet Personel Başkanlığı ilanıdır. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 19 Eylül 2017 de Sözleşmeli Kamu Personel alınacağı duyuruldu. Başvurular başlamış olup 25 Eylül 2017 de sona erecektir. KPSS şartı aranmayan ilana başvurular başlamışt

Devlet Personel Başkanlığı ilanıdır. Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün personel ihtiyacını karşılamak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Çalışma Grubunda Temsil Gün Başına pozisyonunda sözleşmeli 5 Kişi Personel alınacaktır.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 3 Atölye Elemanı (1 Erkek Kostüm Gardıropçu, 1 Kunduracı, 1 Aksesuarcı) ve 2 kişi Koro Orkestra sanatçı olarak toplam istihdam edileceği açıklandı. Alınacak personel Mersin çalışma adres olarak belirtilmiş olup Türkiye geneli başvurular alınacaktır.

3 Atölye Elemanı 1 Erkek Kostüm Gardıropçu, 1 Kunduracı ve 1 Aksesuarcı için şartlar: İlkokul veya İlköğretim mezunu olmak, İlgili meslek örgütlerinden alınmış en az üç yıl deneyim sahibi olduğuna dair belge veya eğitim veya meslek kursları gibi yerlerden alınmış belge veya iş tecrübesini gösteren önceki işyerinden alınmış deneyim belgesi olması şartları aranır. Ancak, orkestra düzenleyicisi, sahne makinisti gibi ibrazı mümkün olmayan alanlarda ise komisyonun belirleyeceği kriterlere göre değerlendirme de yapılabilir.

2 kişi Koro ve Orkestra sanatçısı için aranan şartlar: Adaylarda 657 sayılı Devlet Memuru Kanun 48. maddesinin birinci fıkrasının A bendinin belirtilen genel şartlar ile birlikte özel şartlar aranır. Lisans mezunu olması ve bilgisayar donanımı, yazılım ve işletimi konularında belge sahibi olması gerek.

Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil Gün Başına Çalışma Grubunda çalıştırılacak Koro Sanatçısı olarak çalıştırılacak olup Müdürlük Sanat Kurulu dinleme ve denemeye tabi tutularak başarılı olanlar ile kadro ihtiyacı durumuna göre sözleşme yapılacaktır.

Adaylar arasından yapılacak olan başvurularda öncelik bir yabancı dili (tercihen İngilizce) iyi derecede bilmesi veya bilgisayar programlarını yeterli düzeyde kullanabiliyor olmasının yanı sıra Opera, Bale ve Tiyatro konularında iyi olması, genel kültür ve bilgi sahibi olması nitelikleri aranmaktadır.

Başvurularda 5 Kişi Kamu Personel Alımı için gerekli belgeler Diploma Örneği, 2 Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdan Fotokopisi ve Dilekçe İle birlikte en geç 25 Eylül 2017 gününe 17:00 kadar Müdürlüğe şahsen adrese yapılabilir.

DOB İlkokul Lise Mezun 5 Kamu Personel Alım ilan Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.