DÖSİM En Az Lise Mezunu Daimi 35 Kamu Personeli Alımı Yarın Son

DÖSİM En Az Lise Mezunu Daimi 35 Kamu Personeli Alımı Yarın Son

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde DÖSİM için Atatürk Kültür Merkezinde görev almak üzere daimi 35 kamu personeli işçi alımı yapılacak. Güvenlik, Temizlik ve Bakım Onarım personeli alımları yapılacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi “Dösim” Merkez Müdürlüğünün İstanbul Atatürk Kültür Merkezi “AKM” konser alanları işletme müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 35 adet sürekli işçi alımı için başvurular yarın itibarıyla sona eriyor.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını İŞKUR e-şube üzerinden 22 Ocak 2021 tarihi Pazartesi gününe kadar yapabileceklerdir. Başvurular sadece online yapılacak. İŞKUR e-şube üzerinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurular yapılabilecektir.

Unvan sırlamasına göre; 00005890652, 00005890662, 00005890679, 00005890568 numaralı ilanlara başvuru yapılacaktır.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adayların başvurular için genel ve özel şartları sağlaması gerekmektedir. Genel şartlar 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla 657 sayılı Devlet Kanunu’nun 48 inci maddesi (A) bendi hükümleri olarak açıklandı.

İşte Genel Şartlar

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik ile ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Cezai hükümleri sağlamak,  İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, İlanın yayınlandığı tarih itibariyle İstanbul İlinde ikamet ettiğini belgelendirmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak şartlan aranır.

Güvenlik Görevlisi (Silahlı) Personel Alımı Şartları

En az ortaöğretim mezunu olmak, En az 2 yıl tecrübeli olmak, 5188 sayılı kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimim başarı ile tamamlamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik (silahlı) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.) gerekiyor.

Güvenlik işi yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, sağlık durumunu Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in Sağlık Şartlan başlıklı 18 inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak şekilde “özel güvenlik görevlisi olur” şeklinde Sağlık Kurulu Raporu (heyet) ile belgelemek, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak gerekiyor.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak başvuruda bulunan erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla, 15’ten az olmamak gerekiyor.

Temizlik Hizmetleri Görevlisi Personel Alımı Şartları

En az ortaöğretim mezunu olmak, Temizlik işlerinde görevlendirilmesine engel hali bulunmamak, En az 2 yıl tecrübesi bulunmak gerekiyor.

Bakım ve Onarım Hizmetleri Görevlisi(Elektrik) Personel Alımı Şartları

2 yıllık eğitim veren meslek yüksek okullarının elektrik bölümünden mezun olmak, En az 2 yıl tecrübesi bulunmak gerekiyor.

Bakım ve Onarım Hizmetleri Görevlisi(Makine) Personel Alımı Şartları

2 yıllık eğitim veren meslek yüksek okullarının Makine bölümünden mezun olmak, En az 2 yıl tecrübesi bulunmak gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum