DPB 115 Gazi ve Gazi Şehit Yakını Ataması Yapıldı

DPB 115 Gazi ve Gazi Şehit Yakını Ataması Yapıldı

20 Ocak 2017 Tarihinde Devlet Personel Başkanlığı 'nca Yapılan Açıklamaya Göre DPB 115 Gazi ve Gazi Şehit Yakını Ataması Yapıldı. Sonuçlara 15:00 İtibariyle Ulaşılabilecek.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 20 Ocak 2017 tarihinde yapılan açıklamaya göre 115 Gazi ve Gazi Şehit Yakını Ataması Yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle; 3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen  (115) şehit yakını,  gazi ve gazi yakınının atama kurası, 20 Ocak 2017 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.

115 istihdam hakkı sahibinden; 60’ ı öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar esas alınarak öğretmen, hemşire, mühendis, tekniker, teknisyen, çocuk eğiticisi gibi memur kadrolarına, 53’ü  hizmetli kadrolarına,  2’si   ise işçi kadrolarına atama teklifleri yapılmıştır. Atananların 72’si erkek, 43’ ü ise kadındır.  

Bakanlıklar, bağlı ve ilgili kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, üniversite ve belediyeler olmak üzere toplam 37 kamu kurum ve kuruluşuna atama teklifi yapılmıştır.

İlgililer atama teklif sonuçlarına  20/01/2017 tarihi saat 15.00 itibariyle dpb resmi internet adresinden ulaşabilirler.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum