DPB 2016 Yılı EKPSS Yerleştirme Takvimini Açıklandı

DPB 2016 Yılı EKPSS Yerleştirme Takvimini Açıklandı

29 Ocak 2016 Tarihinde Devlet Personel Başkanlığı Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeli’ğe Göre Takvim Açıklandı.

Uzun süredir beklenen haber geldi. Devlet Personel Başkanlığı 29 Ocak 2016 Tarihinde Engelli Memur yerleştirme takvimini açıkladı. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları her yıl Ocak ayında açıklanması gereklidir.

Yapılan açıklamaya göre 24 Nisan 2016 tarihinde ortaöğretim(lise), önlisans ve lisans eğitim seviyesinden engel gruplarına göre ayrı ayrı olmak üzere gerçekleştirilecek olan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 23 Şubat 2016 ile 09 Mart 2016 tarihleri arasında alınacağı belirtildi.

İlkokul/İlköğretim/ortaokul eğitim düzeyinden Kura usulüyle kayıt yaptıracak adayların başvuruları ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 03 Mayıs 2016 ile 16 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. 

2016 yılı EKPSS sonuçları ve Kura başvurularına göre engelli memur alımı yapılacak olan kadrolar için adaylar tercih işlemlerini, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 13 Temmuz 2016 ile 22 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.