DPB 2016 Yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimini Duyurusu

DPB 2016 Yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimini Duyurusu

29 Ocak 2016 Tarihinde Devlet Personel Başkanlığı 2016 Yerleştirme Takvimini Yayınladı. Hazırlanarak Bakanlar Kuruluna Sunulan Yönetmelik Taslağı Onayı Çıktıktan Sonra 2016 Sınav Takvimi Yayınlanacağı Belirtildi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonucuna Göre Yapılan 2016 KPSS yerleştirme takvimi Ocak 2016 ayı içerisinde yayınlanması gereklidir. ÖSYM Başkanlığı lisans mezunları için Kamu Personel Seçme Sınavının 2016 yılı için mayıs ayında yapılacağı daha önceden duyurmuştu.

2014 Yılı KPSS’ye giren adaylar için son atama olan 2016/1 KPSS yerleştirmelerinde kullanılacağı daha önceden açıklanmıştı. Bu çerçevede, 2016/1 merkezi yerleştirme işlemlerinde 2014 Yılı KPSS sonuçlarının kullanılmasını ve 2016 Yılı Haziran ayında mezun olacak adayların da bu yerleştirmede tercihte bulunabilmesini sağlamak amacıyla Başkanlığımızca “Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı” hazırlanarak Bakanlar Kurulu’na sunulduğu bildirildi.

Devlet Personel Başkanlığı’nca yapılan açıklamaya göre 2016 yılı KPSS merkezi yerleştirme takvimi, söz konusu Yönetmeliğin yürürlüğe konulmasından sonra yayınlanacağı bildirildi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.