DPB 2017/1 KPSS Atamaları Hakkında Önemli Duyuru

DPB 2017/1 KPSS Atamaları Hakkında Önemli Duyuru

Devlet Personel Başkanlığı 2017/1 KPSS Merkezi Yerleştirme işlemlerini hakkında önemli bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda bazı kadrolar için düzeltilme yapıldığı açıklandı. Yapılan 4 maddelik açıklamanın hangi kadrolarla ilgili olduğu haberimizde..

KPSS 2017/1 merkezi işlemlerine ilişkin kadro/pozisyonlar ile istenilen nitelikler E-Devlet sitesi üzerinden Devlet Personel Başkanlığı sayfasında yer alan KPSS Tercih Rehberi aracılığı ile adayların hizmetine açıldı.

21 Haziran 2017 tarihinde başlayacak olan KPSS 2017/1 tercih işlemleri için bazı kadrolarda değişiklikler oldu.

Yapılan açıklamalar Çorum İl Özel İdaresi, zabıta ve itfaiye eri alımları, Konya Beyşehir Belediye Başkanlığı ve TEİAŞ Genel Müdürlüğü, Çatalağzı Belediye Başkanlığı’yla ilgili oldu. Yapılan bu açıklamalarla zabıta ve itfaiye er adaylarına yaş şartıyla ilgili bir haber de geldi.

İlk açıklama Çorum İl Özel İdaresi VHKİ kadrosu ile ilgili. Bu kadroda adaylarda aranan şartlar arasında “6285-MEB’den Onaylı Hosteslik Sertifikası sahibi olmak” yer aldı. Fakat yapılan açıklamaya göre “6225-MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmak” şartı yerine yanlışlıkla 6285 yazıldığı belirtildi.

İkinci açıklama ise zabıta ve itfaiye er adayları ile ilgili. Gerek görevin niteliği gerekse bu görevi yürütecek personelin özellikleri itibariyle, hizmetlerin etkin ve verimli yürütülmesi için otuz yaşını doldurmamış olmak şartının aranmasının uygun olacağının yazı ile bildirilmesi ile “6199-Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak” şartı eklenmiştir. 

Üçüncü açıklama Konya Beyşehir Belediye Başkanlığı ve TEİAS Genel Müdürlüğü ile ilgili. Bu kurumlardan talep edilen mühendis unvanları için talep edilen nitelikler ve bu nitelikler içerisinde yer alan yabancı dil ve yabancı dil seviyeleri de adı geçen kurumlarca halen var olan ve öngördükleri ihtiyaçları çerçevesinde belirlenmiş bulunmaktadır. Bu unvanlar için talep edilen yabancı dil seviyeleri hakkında ilgili kurumlar kadro/pozisyon talep aşamasında uyarılmış ve ilgili kurumlar bu uyarıları da dikkate alarak yabancı dil sevilerini bizzat kendileri belirlemişlerdir.

Dördüncü açıklamada ise Çatalağzı Belediye Başkanlığı’na ait kadroların belediye personel giderlerinin belediye gelirlerine oranı %40’ın üzerinde olduğu için 2017/1 KPSS Tercih Kılavuzundan çıkarılmıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.