DPB ’dan Ekonomi Bakanlığı 30 Kamu Personel Alım İlanı

DPB ’dan Ekonomi Bakanlığı 30 Kamu Personel Alım İlanı

Devlet Personel Başkanlığı 06 Ekim 2017 de Ekonomi Bakanlığına yazılı ve sözlü sınav ile 30 Memur alım ilanı yayınladı. Başvuru için son tarih 27 Ekim 2017 dir.

Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Uzman Yardımcısı 30 kişi alacağını Devlet Personel Başkanlığınca açıkladı. Başvurular 16 Ekim 2017 de başlayacak olup 27 Ekim 2017 tarihi mesai bitimiyle sona erecektir.

Alınacak Uzman yardımcıları Ankara Ekonomi bakanlığına istihdamı sağlanacaktır. Başvuru için gerekli olan bilgiler ve elektronik ortamda iletilecek belge örnekleri şunlardır: T.C. Kimlik Numarası, KPSS, YDS veya diğer yabancı dil sonuç puanı, Diploma veya mezuniyet belgesi (Yabancı üniversitelerden alınmış olması halinde, YÖK onaylı denklik belgesinin de iletilmesi gerekmektedir.)

Başvuracak adaylarda istenen eğitim durumu şöyle: İktisat 8 kişi, Uluslararası İlişkiler 6 kişi, İşletme 4 kişi, Kamu Yönetimi 4 kişi, Hukuk 4 kişi ve Endüstri Mühendisliği 4 kişi olmak üzere toplam 30 kişi bu bölümlerden alınacaktır.

Yazılı (klasik) sınav: Alan bilgisi (İktisat, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Kamu Yönetimi, Hukuk, Endüstri Mühendisliği) şeklinde tek oturumlu yapılacak olup adaylar sınav başvurularında mezun oldukları alanı (bölümü) tercih edeceklerdir. Oturum 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Alınacak Uzman Yardımcıları görevleri ve istihdamı şöyle: Dış Ticaret Uzmanları, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen hizmetlerde sorumluluk alan kariyer memurlarıdır. Dış Ticaret Uzmanları, hizmetin gereği olarak Ekonomi Bakanlığı Merkez ve Yurt Dışı Teşkilatı kadrolarında görev yaparlar.

Başvurular 16 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak ve 27 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir. Başvurular Bakanlığın internet adresi üzerinden yapılacak olup şahsen ve posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Ekonomi Bakanlığı 30 Kamu Personel Alım İlan kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.