DPB’dan Bursa 250 Bekçi Alımı Yapılacağı Açıklandı

DPB’dan Bursa 250 Bekçi Alımı Yapılacağı Açıklandı

Devlet Personel Başkanlığı Bursa Valiliğine 250 çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı 30 Ekim 2017 de duyurdu.

Başvuruları 14 - 28 Kasım 2017 tarihlerinde yapılacak. Sözlü sınavla mahalle bekçisi olarak Bursa ili ve İlçelerine 250 bekçi istihdam edileceği açıklandı. KPSS şartsız lise mezunu adayların başvurabileceği ilandır. Diğer şehirler Alıma çıktığı zaman takipçilerimize ulaştırılacaktır.

Adaylar başvurularını 14 ile 28 kasım 2017 istenen belgelerle birlikte İl veya İlçe Emniyet Müdürlüklerine Şahsen başvuru yapacaklardır.

Adaylarda aranan şartlar şöyle: Bursa il ve İlçelerinde 1 yıl ikamet etmiş olmak, Askerlik görevini bitirmeleri, 30 yaşından büyük olmamaları, görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından raporla belgelemeleri gerekiyor. Bursa iş ilanları, Memur ve Kamu Personel ilanı olarak görülmektedir.

Başvuracak adaylar kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak. Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak.

Başvurular hafta içi İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapılacak. Adaylar çalışmak istedikleri ilçe için örnek dilekçe ve istenilen diğer evraklarla birlikte başvuracak. Aynı anda birden fazla ilçe için başvuru yapılamaz.

Adaylardan istenen belgeler: nüfus cüzdanı, okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, fotoğraf, adli sicil belgesi, il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ettiğini gösteren belge aranacak.

Alımlar mülakat sınavını geçen adaylara yazılı sınavda Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerinden 50 soru yöneltilecek adaylara 60 dakikalık süre veriliyor.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum