DSİ 518 Memur Alımı Başlıyor

DSİ 518 Memur Alımı Başlıyor

Devlet Su İşleri İş İlanları Yaş şartsız ve Mülakatsız Türkiye’nin bütün şehirlerine 518 Kamu Personel Alımları başlıyor. Başvuracaklar en az lise mezunu olmaları gerek.

Bilindiği üzere Kamuya alımlarda belirli Kriterler uygulanmaktadır. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Türkiye’nin bütün şehirlerine alım ilanları yayınladı. Alımlarda adaylar Mülakat (Sözlü) sınav yapılmayacağı bilinmektedir. (Başvuru yapabilmek için link adresi haber sonuna eklenmiştir.)

Kamuya alımlarda Mülakat sınavlarının kişilerde hak kaybına uğradığı gerekçesi ile başvuracak adaylar çekinceli bir vaziyette alımlara başvuru yapmaktalar. Bu yayınlanan ilanda aranmaması adayların bir nebze içini rahatlatarak başvuruyu yaparken umutlu bir şekilde yapmaktalar.

DSİ 518 kişi alımı İş İlanlarına çıkarken diğer dikkat çeken bir hususta yaş şartının konulmamasıdır. Başvuracak kişiler yaş şartına takılma korkusu bir çok alımda umutsuzluğa sebep olmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında 518 kişi alımına başvurularda rekor bir düzey beklenmektedir.

Alımlar gerçekleştirilirken Lise ve dengi okul mezunları, Önlisans bölümlerinin bir çoğu ve Lisan mezun bölümlerinin çoğu alım kapsamında başvuru yapabilmekteler. Alımın yapılacağı şehirler kadrolar ve kişi sayıları haber içerisinde bulunmaktadır.

DSİ 518 işi alımlarında görev yapılacak unvan şöyle: Büro Personeli lise dengi mezun ve Önlisans mezunu adaylar başvurabiliyor. Tekniker alımlarına Lise mezunları başvuru yapabilir. Diğer Büro personeline Lisans mezun olmaları gerek. Elektrik Elektronik mühendisleri lisans mezun olmaları gerek. Diğer Bütün Mühendislik alımları için üniversitelerin bir çok Mühendislik bölümü mezun olmaları gerekmektedir.

DSİ Memur alımlarına başvuracak adaylarda yaş şartının aranmaması, Sözlü (Mülakat) sınavının olmayışı ve KPSS sıralaması ile alımların yapılacağı üzere adaylar gözünü bu alıma yöneltmiş durumda. Başvuru 29 Eylül 2017 de başlayacağı üzere sayfamızdan takip ederek başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum