DSİ En Az Ortaokul KPSS Yok Daimi 12 Personel Alımları

DSİ En Az Ortaokul KPSS Yok Daimi 12 Personel Alımları

Devlet Su İşleri genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından İŞKUR resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda en az ortaokul mezunu olmak üzere daimi kadroda KPSS şartsız 12 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

İŞKUR resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda Devlet Su İşleri genel Müdürlüğüne bağlı Malatya İli Battalgazi Sulama Birliği bünyesinde istihdam üzere daimi kadroda KPSS şartsız en az ortaokul mezunu 12 Zirai Sulamacı personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Adaylar için ilana başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 5 Nisan 2021 tarihinde yapabileceklerdir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Adaylar için kura çekim tarihi ve yeri

Adaylar için kura çekimi 15 Nisan 2021 tarihinde 14:00 – 15:00 saatleri arasında İsmetiye Mah. İrfan Sofrası Sok. No:9 Sarıgül İş Merkezi Kat:2 Daire:3-4 Battalgazi/MALATYA adresinde yapılacaktır.

Zirai Sulamacı için aranan genel nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine, özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak, Askerlik ile ilişiği olmamak ve Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak şartları aranmaktadır.

Zirai Sulamacı için aranan özel nitelikler

6200 Sayılı Kanunun 2. Maddesinin “k” bendi gereğince Devredilen Sulama İşletme Şebekelerinde Zirai Sulamacı, Saka, Sulama Görevlisi olarak en az 5 (Beş) Yıl süre ile çalışmış olduğuna ilişkin Onaylı (Bonservis Belgesi) belge sahibi olmak ve SGK dökümü ile belgeleyebilmek, En az Ortaokul mezunu olmak, A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve Malatya ili Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için İŞKUR başvuru numarası; 00005960368’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum