DSİ Türkiye Geneli 175 Memur Alacak

DSİ Türkiye Geneli 175 Memur Alacak

11 Ekim 2016 Tarihinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından 175 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı. Yapılan Açıklamaya Göre DSİ Ülke Genelinden İstihdam Edilmek Üzere 175 Mühendis Alacak.

11 Ekim 2016 Tarihinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından 175 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı. Yapılan Açıklamaya Göre DSİ Ülke Genelinden İstihdam Edilmek Üzere 175 Mühendis Alacak.

Başvurular; 13 Ekim 2016 tarihi saat 15.00 de başlayacak, 23 Ekim 2016 tarihi saat 24.00
de sona erecektir. Adaylar elektronik ortamda kurumun internet adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’ nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur. Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Elektrik Mühendisliği veya Elektrik - Elektronik Mühendisliği alımı için Elektrik Mühendisliği (tercih kodu:3160), Elektrik Elektronik Mühendisliği (tercih kodu:3162) bölümlerinden mezun olmak şartı aranacaktır.

Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği alımı için: Harita Mühendisliği (tercih kodu:8324) veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği (tercih kodu:3233) veya Geomatik Mühendisliği (tercih kodu:9034) bölümlerinden mezun olmak şartı aranacaktır.

Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği alımı için: Jeoloji Mühendisliği (tercih kodu:6235) veya Hidrojeoloji Mühendisliği (tercih kodu:3206) bölümlerinden mezun olmak şartı aranacaktır.

Çevre Mühendisliği alımı için: Çevre Mühendisliği (tercih kodu:3142) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

Maden Mühendisliği alımı için: Maden Mühendisliği (tercih kodu:3251) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

Makina Mühendisliği alımı için: Makina Mühendisliği (tercih kodu:3252) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği alımı için: Ziraat Mühendisliği programının Tarımsal Yapılar ve Sulama (tercih kodu:3384) veya Toprak Bilimi ve Bitki Besleme (tercih kodu:9048) veya Tarla Bitkileri (tercih kodu:3385) alt programlarından mezun olmak.

Meteoroloji Mühendisliği alımı için: Meteoroloji Mühendisliği (tercih kodu:6262) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

Kimya Mühendisliği alımı için: Kimya Mühendisliği (tercih kodu:6241) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

Metalürji ve Malzeme Mühendisliği veya Metalürji Mühendisliği veya Malzeme Mühendisliği veya Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alımı için: Metalürji ve Malzeme Mühendisliği (tercih kodu:3261), Metalürji Mühendisliği (tercih kodu:8232), Malzeme Mühendisliği (tercih kodu:8227); Malzeme Bilimi ve Mühendisliği (tercih kodu:5118) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

Su Ürünleri Mühendisliği alımı için: Su Ürünleri Mühendisliği (tercih kodu:8337) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

İnşaat Mühendisliği alımı için:  İnşaat Mühendisliği (tercih kodu:3221) bölümünden mezun olmak şartı aranacaktır.

DSİ 175 adet Mühendis alımı için, 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan alanlar başvuru yapabilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.