Dublin Büyükelçiliği Sözleşmeli Sekreter Alacak

Dublin Büyükelçiliği Sözleşmeli Sekreter Alacak

Dışişleri Bakanlığı Dubiln Büyükelçiliği sözleşmeli pozisyonda bir genel sekreter alacak. Söz konusu personelin sınav yoluyla alınacağı duyuruldu. Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Adaylar Başvurabilecek. Başvurular İlgili Kuruma Şahsen veya Posta Yoluyla..

Dışişleri Bakanlığı 'na bağlı Dublin Büyükelçiliği tarafından 5 Eylül 2017 tarihinde münhal posizyonda bir adet sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı açıklandı.

Sınava kayılmak isteyelerler sınava katılma isteklerini dile getiren bir dilekçe ve özgeçnişleri ile birlikte başvuracaklar.Ayrıca Türk pasaportunın aslı beya onaylı bir suretini de adaylar ibraz etmek zorunda.Aynı biçimde Türkiye Cumhuryeti nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisini de adayların yanında bulundurması isteniyor.

Adaylar son 6 ay üçinde çekilmiş fotoğraflayla başvuruda bulunacaklar. Sınav yazılı olarak 09 Ekim 2017 tarihinde pazartesi günü Dublin Büyükelçiliğinde yapılacak.

Erkek adaylar ayrıca askerlik terhis belgesini veya askerlikle ilişiği olmadıklarına dair belgeleri söz konusu kuruma sunmak zorunda.

Dublin Büyükelçiliği sözleşmeli sekreter alımında birtakım şartları bildirdi.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulllarından mezun olmak, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe konuşmak, herhangi bir kamu hakkından yoksun bulunmamak ,bilgisayar ve daktili kullanabilmek, erkak adaylar için askerlik ile ilişiği olmamamk bu şartlardan birkaçı.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, 16 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 09:30 'da sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak.

Başvurular, 22 Eylül Cuma günü  mesai bitimine kadar söz konusu kuruma yapılabilecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.