Doktor Tunahan Kılıç

Doktor Tunahan Kılıç

DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE NELER OLUYOR

Bazen yazılarımızda gündeme ilişkin siyasi yorumlarımız ve analizlerimize yer vermeyi düşünüyoruz. Bu amaçla bugünkü yazımda sizlere Dünya ve Türkiye’de olup bitenlerden bir kesit sunmaya çalışacağım.Her ne kadar… Sultanahmet’te gerçekleşen canlı bomba saldırısından sonra ülke olarak her ne kadar birlik mesajları versek ve yabancı devlet başkanları terörle mücadelede Türkiye’nin yanında olacaklarını söylese de, kendi gazetelerimiz devletimizi suçlu bulacaklardır. Sosyal medya da çirkin algılar oluşturmaya devam edeceklerdir..

Her ne kadar Esad zulmünü ve Rusya'nın Türkmenlere yaptıkları hain saldırıları reetwet yapsak da zihniyeti Rusya'dan yana tavır alacak, her ne kadar ülkemizdeki yüzlerce canlı bombayı ve karanlık elleri istihbarat teşkilatımız engellese de patlayan her bombada ..... benzeri gazeteler Fransa'da olanların aksine kendi Devletini suçlu bulacak, her ne kadar Charlie Hebdo saldırısının anısına .... Gazetesi özel Fransızca gazete yayınlasa da, İsrail’in zalimlerini ve Ortadoğu’daki ölümleri gündeme bile getirmeyecek, her ne kadar Paris saldırısından sonra ülkenin tamamında olağanüstü hal ilan edilse ve yayın yasağı getirilse de, .... Gazetesi ülkemizdeki eylemlerde getirilen yayın yasağını basın özgürlüğüne darbe diye manşetlerde verecek, her ne kadar Güneydoğu'da hain saldırılar olsa, insanlar ölse, asker, polisimiz şehit düşse ve binlerce insan göç etse de bazı akademisyenler ve vatanseverler devleti katil ilan edecek, operasyonlar dursun diyecek, her ne kadar şehit cenazelerinde daha ne olduğunu bile bilmedikleri halde küçücük bedenleri ile babalarının arkasından ağlayan vatan evlatları, gözü yaşlı analar olsa da, bir ünlünün sesini duyurduğu teröristler kadar konuşulmayacak, her ne kadar bir gazetenin kırılan cam'ı kadar, Devlet televizyonumuz TRT’ye, bir partinin milletvekilleri tarafından yapılan baskın daha az gündeme gelse de, her ne kadar kendilerini vatansever diye adlandıran güruh bu ülkede pirim yapsa da, yazdıkları ve yaydıkları ile nefret kusacak ve her toplumsal olayda infial için ellerini ovuşturacaklardır.

Peki, böyle garip tepkileri verenlerin gündeme daha çok gelmeleri genel görüşü mü yansıtıyor? Elbette yansıtmıyor! Bu ülke de güzel günlere inanan, iyi yarınlara kucak açan milyonlarca gerçek vatansever var! Her ne kadar 1100 akademisyen bildiri yayınlasa da geriye kalan 150 Bin akademisyen var. Her ne kadar bir gazete gündeme gelse de 75 milyon Türkiye Cumhuriyetini değil 50 bin okurunu ilgilendiren bir kağıt parçasından ibaret, her ne kadar bir Gazete sansasyonel ve etik dışı haberler yapsa da 10 bin okurunu ilgilendiren bir yalan makinasından ibarettir. Tüm bu olumsuzluklara ve engellemelere rağmen gelişen Türkiye’nin üç-beş çapulcunun eliyle değil, vatanını, milletini seven yürekleri aydınlık yarınlar için çarpan Anadolu insanımızla yükselişe geçecek, küllerimizden doğacağız.

İletişim Mail : kilic_tunahan@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.