Ege Üniversitesi KPSS 60 Sınavsız 45 Yaş Sınır 77 Personel Alımı

Ege Üniversitesi KPSS 60 Sınavsız 45 Yaş Sınır 77 Personel Alımı

Ege Üniversitesi tarafından kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda ikamet şartı olmadan ülke geneli başvuru ile 77 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. 6 unvanda KPSS 60 puanla alınacak personeller için mülakat yoktur.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre Ege Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere 81 il başvuru KPSS 60 puanla 77 personel alınacaktır. En az lise mezunu 6 unvanda 45 yaş sınır sınavsız alınacak personeller için başvuru şartları ve detaylar haberimizdedir.

Ege Üniversitesi personel alımında başvuru zamanı ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 16 Mayıs 2023 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Ege Üniversitesi personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

25 Büro Personeli, 20 Temizlik Görevlisi, 4 Bahçe Bakımı ve Düzenlemesi Personeli, 11 Basit Bakım ve Onarım Personeli, 15 Güvenlik Görevlisi ve 2 Tekniker alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin A bendinde sayılan genel şartlara sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 45 yaşını doldurmamış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak, KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Büro personeli alımında 15 personel için Önlisans, 10 personel için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Temizlik Personeli alımı için Lise mezunu olmak.

Bahçe Bakımı ve Düzenlemesi alımı için Lise mezunu olmak, MEB onaylı Bahçıvanlık belgesine/sertifikasına sahip olmak veya Bahçecilik ya da Tarım alanında en az 1 yıl çalışmış olmak.

Basit Bakım ve Onarım Personeli alımı için Lise mezunu olmak, MEB onaylı ilgili sertifikalara sahip olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Önlisans mezunu olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesindeki şartları taşımak, Erkekler için 165 cm’den, kadınlar için ise 160 cm’den kısa boylu olmamak.

Tekniker alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum