EGM 10 Bin Bekçi Alımı Askerlik Şartı Kaldırılsın

EGM 10 Bin Bekçi Alımı Askerlik Şartı Kaldırılsın

Polis Akademisi’nde 10 bin yeni bekçi alımında askerlik şartı kaldırılması için adayların beklentisi yüksek. İşte bekçi alımında askerlik detayı.

100 Binlerce Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı adayı yeni yayınlanacak ve 10 bin kadro olacak bekçi alımında öncelikli olarak ASKERLİK şartının değiştirilmesini bekliyor. Daha önce polis alımlarında kaldırılan askerlik şartı bekçi alımı için de değişebilir.

bekci-alimlari.jpg

Polis alımı askerlik şartı adayların talepleriyle değişti

2016 yılında 19. Dönem 10 bin PÖH alımı öncesinde askerlik şartı bulunmaktaydı. Adayların talepleri ve yoğun çalışmaları sonrasında polis alımlarında yer alan ASKERLİK şartı tekrar gelmemek üzere kaldırıldı. Bu büyük bir başarıydı ve şimdi sıra bekçi alımında değişiklik yapılması.

bekci-alimi-askerlik-sarti.jpg

Bekçi alımı askerlik hükmü

Çarşı ve mahalle bekçisi alımında yer alan askerlik şartı şu şekildedir: “Askerlik ödevini bitirmiş olmak” hükmü tüm bekçi alımlarında yer alıyor. Adaylar önümüzdeki süreçte yapılacak bekçi alımlarında yer alan ASKERLİK hükmünden dolayı oldukça mağdur ve polis alımında olduğu gibi askerlik şartının bekçi alımında da olmamasını bekliyor.

10 bin yeni bekçi alımı

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı kontenjanlarının 40 bine çıkarılacağını açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ikinci bir müjde olarak da yeni takvimin açıklanması bekleniyor. Şuan itibarıyla EGM’de 30 bine yakın bekçi kadrosu bulunuyor. Bakan Soylu 40’ine tamamlanacağını açıkladıktan sonra adaylar yeni bekçi alımı ilanına odaklandı.

10 bin yeni bekçi alımında ASKERLİK ŞARTI olmamalı

Yeni bekçi alımı başlamadan önce mevzuat değişikliği yapılarak bekçi alımında yer alan askerlik hükmünün tamamen kaldırılması gerekiyor. Gündeme getirdiğimiz BEKÇİ ALIMLARI ASKERLİK ŞARTI konusunun her mecraya ulaşması için yorum ve paylaşımlarınız önemli.

Hemen haberimizin devamında yorum yapabilir ve sosyal medyada haberimizi paylaşabilirsiniz.

İŞTE BEKÇİ ALIMI TÜM ŞARTLAR

bekci-alimi-sartlari-1.jpgbekci-alimi-sartlari-2.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
97 Yorum