EGM 1000 Polis Alımı Açıklandı PAEM Başvuru Şartları (24 Mart)

EGM 1000 Polis Alımı Açıklandı PAEM Başvuru Şartları (24 Mart)

Polis Akademisi Başkanlığı PA’da 2022 yılı PAEM kapsamında 1000 polis alımı yapılacak. Sürece dair detaylar bu yazımızda.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı PA bünyesinde 1000 komiser yardımcısı polis alımı için başvuru kontenjanları açıklandı. PAEM kapsamında emniyet mensubu polis alımlarına dair süreç ve şartlar bu yazımızda.

polis-alimi-egm.jpg

2022 PAEM kontenjanları

7. dönem ilk derece amirlik eğitimi alım duyurusu Polis Akademisinde yayımlandı. 2022 yılı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 7. dönem ilk derece amirlik eğitimi için emniyet mensubu Polis Memurları arasından 75’i kadın, 925’i erkek komiser yardımcısı alımı yapılacak. Toplam 1.000 öğrenci komiser yardımcısı “POLİS ALIMI” kontenjanları belli oldu.

Başvuru süreci ve tüm detaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanınca aşağıdaki internet sitemizden hemen öğrenebileceksiniz:

TIKLA HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/askeri-alimlar-haberleri-12hk.htm

1000 polis alımı genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Lisans mezunu veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Boy ölçüsü, beden kitle endeksi ile sağlık yönünden Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

PAEM komiser yardımcısı alımı KPSS şartı

2020 veya 2021 KPSSP3 puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için sınav için belirlenen taban puanın en az % 90’ını almış olmak gerekiyor. Bu kapsamda 2020 veya 2021 yılı KPSSP3 puan türünden 63,000 ve üzeri puan almak gerekiyor.

Diğer şartlar ve süreç açıklanır açıklanmaz İŞ İLANLARI KARİYER olarak aşağıdaki web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan hemen öğrenebileceksiniz.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/personel-alimi-haberleri-17hk.htm

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum