EGM 2.500 Polis Memuru Alımı Online Başvuruları Alınıyor (Lise PMYO)

EGM 2.500 Polis Memuru Alımı Online Başvuruları Alınıyor (Lise PMYO)

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde Polis Akademisinde 2022 yılı PMYO 2.500 polis alımı online başvuruları alınıyor. Kimler lise polis memuru adayı öğrenci alımına başvurabilir. İşte süreç ve şartlar.

İçişleri Bakanlığı tarafından EGM kadroları için Polis Akademisi Başkanlığı “PA”da 2 bin 500 lise mezunu polis alımı öğrenci adaylığı için online başvurular alınıyor. Kimler 2022 PMYO polislik başvurusu yapabilir. Polis Akademisi AİS internet adresinden adaylar başvuru iş ve işlemlerini hemen yapabilirler. İşte sürece dair gerekli tüm şartla ve başvuru hususlarının yer aldığı haberimiz.

Kadın ve erkek polis alımı kontenjan dağılımı

Polis Akademisi PA’da online başvuruları devam eden 2022 yılı Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO başvuruları için kadın ve erkek toplamda 2.500 kadro var. Bunlardan 2.000 kadro erkek adaylar için olurken, 500 kadro da kadın polis adayları için ayrıldı. İşte başvuru şartlarına dair detaylar.

PMYO başvuru genel şartları nelerdir?

T.C. vatandaşı olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor. Boy itibarıyla kadınlarda 162 cm. erkeklerde 167 cm. den kısa boylu olmamak gerekmektedir. Adayların sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşıması şartı da var.

Ayrıca kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak şartları yer alıyor.

Yaş şartı itibarıyla adayların 1 Ekim 2022 tarihinde 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihinde 26 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Bu kapsamda 1 Ocak 1997 ile 1 Ekim 2004 arası doğumlu kadın erkek adaylar başvurabilir.

Sınav şartı olarak da 2022 YKS’den TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan ve üzeri puan alanlar, şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından ise TYT puan türünden en az 200.000 ham taban puan alanlar başvurabilir.

2.500 polis alımı başvuru süreci

Polis Akademisi’nde 2022 PMYO başvuru iş ve işlemleri 5 Ağustos 2022 tarihi dahil olmak üzere online olarak yapılabilecektir. Lise mezunu polis alımları için 2.500 kadın ve erkek polislik kadrosuna dair başvuru tüm hususlarını hemen bu başvuru kılavuzundan inceleyebilir ve başvurunuzu aşağıdaki başvuru ekranından yapabilirsiniz.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/pmyo-kilavuz.pdf

Başvuru ekranı.

Polis alımı başvuru rehberi TIKLAYINIZ.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum