EGM 2021 Yılı Bekçi Alımları Yaş ve Askerlik Şartı Değişsin

EGM 2021 Yılı Bekçi Alımları Yaş ve Askerlik Şartı Değişsin

Emniyet Genel Müdürlüğü “EGM” 2021 yılı çarşı ve mahalle bekçisi alımlarında yer alan YAŞ şartı ile ASKERLİK şartının değişmesi için adaylar ilanlar öncesi taleplerini iletiyor. İşte detaylar ve bekçi alımları şartları.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi PA Başkanlığınca 2021 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için 10 bin yeni kadroya başvuru ilanları bekleniyor. Adaylar ilanlar yayımlanmadan önce özellikle YAŞ ve ASKERLİK kıstasında önemli değişikliğe gidilmesini bekliyor.

BEKÇİ ALIMLARINDA YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN

31 olan yaş şartının esnetilmesi ve en az 35 olarak güncellenmesi isteniyor. Bekçi alımı adayları gerek yaş gerekse askerlik şartında değişiklik bekliyor. Gece kartalları, bekçilik için istekli olan gençlerin taleplerinin yerine getirileceğini umuyoruz.

ASKERLİK ŞARTI KALDIRILSIN

Öte yandan çarşı ve mahalle bekçisi alımlarında yer alan askerlik şartının da polis alımlarında olduğu gibi kaldırılması bekleniyor. Adaylar polis alımlarında kaldırılan askerlik şartındaki gibi müjdeli haberi bekliyor ve ilanlar öncesinde beklentilerinin karşılanacağını düşünüyor.

BEKÇİ ALIMLARI ŞARTLARI NELERDİR

En az lise mezunu olmak gerekiyor.

Başvuru yapılan ilde 1 yıldır yaşıyor olmak gerekiyor.

Askerlik ödevini bitirmiş olmak şartı var.

31 yaşına gelmemiş olmak gerekmektedir.

Öte yandan kamu personeli memur alımlarında yer alan genel hükümleri de taşıyor olmak gerekiyor. Bu haberimizde özellikle ASKERLİK ve YAŞ şartında esneklik yapılması yönünde adayların beklenti ve taleplerini GÜNDEME getirdik.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
45 Yorum