EGM 28. Dönem 10.000 Polis Alımı Duyurusu Yayımlandı! Sınav Sonuç Sorgulama

EGM 28. Dönem 10.000 Polis Alımı Duyurusu Yayımlandı! Sınav Sonuç Sorgulama

Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 28. Dönem POMEM kapsamında 10.000 polis alımı sınav sonuçları açıklandı. POMEM sınav sonuç sorgulama ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı PA’da 28. Dönem POMEM giriş sınavı sonuçları açıklandı. Ön sağlık kontrollerinin ardından ilk aşama olan giriş sınavını geçen adaylar fiziki yeterlilik sınavına alınacaklar. İşte POMEM sınavlarına dair diğer detaylar ve sınav sonuç sorgulama.

Polis Akademisi 28. dönem pomem giriş sınavı sonuçları

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklandı. 10.000 polis alımı kapsamında sınav sonuçlarına dair tüm detayları bu yazımızda hazırladık. Haberimizin en altında ilgili sınav sonuç sorgulama adresine erişim sağlayabilirsiniz.

Pomem yedek aday duyuruları

10.000 polis alımı kapsamında yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da Polis Akademisi Başkanlığı açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacağı belirtildi. İş ilanları Kariyer olarak yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak açıklamaları sosyal medya hesaplarımızdan, internet sitemizden ve aşağıdaki mobil uygulamalarımızdan anında öğrenebilirsiniz.

Fiziki Yeterlilik Sınavı Nasıl Olacak?

Ön Sağlık Kontrolü Komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, Fiziki Yeterlilik Sınavına alınırlar. Fiziki Yeterlilik Sınav Komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar. Fiziki Yeterlilik Sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar. Fiziki Yeterlilik Sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatına dair detayları daha sonra İş İlanları Kariyer olarak sizlere ayrıca duyuracağız ve tüm detayları anlatacağız.

Mülakat Sınavı Nasıl Olacak?

Fiziki Yeterlilik Sınavında başarılı olan adaylar, Mülakat Sınav Komisyonu tarafından Mülakat Sınavına tabi tutulurlar. Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

Konu hakkında bilgi düzeyi,

Kendisinden istenileni kavrama,

Özgüveni,

İfade etme yeteneği,

Beden dilini kullanma becerisi olmak üzere 5 ayrı kritere göre ve her bir kriter 20 puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için 100 puan üzerinden en az 70 puan alması gerekir. İşte sınav sonuçlarına dair detaylar.

Pomem sonuç sorgulama.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.