EGM 29. Dönem POMEM 13.000 Polis Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kılavuz Yayımlandı

EGM 29. Dönem POMEM 13.000 Polis Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kılavuz Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı PA’da 29. Dönem POMEM’lere 13 bin yeni polis memuru alımı başladı. 13.000 lisans ve önlisans mezunu polis alımı yapılacak. İşte tüm şartlar ve kontenjanlarla başvuru süreci.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığında 29. Dönem POMEM 13.000 yeni polis memuru adayı öğrenci alımları başladı. POMEM başvuru kılavuzu ile başvuru ekranı açıldı. Bu yazımızda LİSANS ve ÖNLİSANS polis alımı başvuru kontenjanlarını, süreci ve tüm detayları bulabilirsiniz. İşte gerekli tüm başvuru hususları.

EGM 29. Dönem POMEM polis alımı kontenjanları

İlk etapta 12 bin olan kontenjanlar 13 bine çıkarıldı. Lisans ve önlisans polis alımlarındaki son açıklanan kadın ve erkek kadro dağılımları şu şekilde olacak.

Lisans mezunu: 8.160 erkek, 2.240 kadın polis alımı yapılacak.

Önlisans mezunu: 800 erkek, 1.800 kadın polis alımı yapılacak.

Polis alımları başvuru (genel şartları)

29. dönem POMEM 13.000 polis alımı için T.C. vatandaşı olmak gerekiyor.

Lisans mezunları için 2021 veya 2022 yılları içinde yapılan KPSSP3 puan türünden 60, önlisans mezunları için 2022 KPSSP93 puan türünden 65 ve üzeri almak gerekiyor. Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları ise KPSSP3 puan türünden 48, 2022 KPSSP93 puan türünden 52 isteniyor.

18 yaşını tamamladıktan sonra sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Bu kapsamda 1 Ocak 1993 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olanlar başvurabilir.

Boy itibarıyla kadınlar için 162 cm. erkekler için 167 cm'den kısa boylu olmamak şartı var. Ayrıca;

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, sağlık durumu yönünden Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, geçici kayıt tarihi itibarıyla herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, sağlık yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kuramlarından çıkarılmamış olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak ve kılavuzda belirtilen suçlardan mahkum olmamak şartları var.

Polis Akademisi POMEM polis alımı başvuru süreci

29. dönem POMEM’lere 13 bin yeni polis alımı için süreç bugün başladı. 14 Kasım ile 25 Kasım 2022 tarihileri arasında adaylar başvurularını yapabileceklerdir. Başvurulara dair gerekli tüm detayları hemen bu kılavuz ve başvuru ekranından inceleyebilirsiniz.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/29-donem-pomem-kilavuzu.pdf

Başvuru ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum