EGM Bin 250 Bekçi Alımı Başvuruları Nasıl Olacak? Ödeme - Başvuru Önemli Detaylar

EGM Bin 250 Bekçi Alımı Başvuruları Nasıl Olacak? Ödeme - Başvuru Önemli Detaylar

Çarşı ve Mahalle bekçiliği için 2023 yılı 1. dönem başvuruları başladı. Adaylar başvurularda dikkat etmesi gereken önemli tüm hususları bu yazımızda bulabilir. Ödeme ve başvurulardaki çok önemli detaylar. İşte bekçilik başvuruları.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM kadroları için Bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için süreç başladı. Adaylar online olarak ve ardından şahsen nihai başvuru yapacaklar. İlk aşama online “ön başvuruda” dikkat edilmesi gereken ÇOK ÖNEMLİ HUSUSLARI ve ÖDEME İŞLEMLERİNİ bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bekçi alımı başvuru genel şartları

Bekçi olmak için adayların T.C. vatandaşı olması, askerliğini yapmış olması, en az lise mezunu olması, 31 yaşından gün almamış olması, başvuru yapılacak ilde 1 yıldır ikamet ediyor olması ve aşağıdaki kılavuzda yer alan diğer hususlara haiz olması gerekiyor.

Başvuru öncesi aday bilgilerinizi güncelleyin

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına ön başvuruda bulunacak olan adayların Aday İşlemleri Sisteminde “aday bilgilerini güncelle” butonuna basarak bilgilerini güncellemesi gerekmektedir. Aday bilgilerini güncellemeden başvuru yapan adayların sorumluluğu kendisine aittir. Ayrıca, adaylar başvuru yapacağı ili kendisi seçeceğinden konuya azami özen göstermeli, başvuru yapacağı ili kontrol ettikten sonra başvurusunu onaylamalıdır. İşte başvuru ücreti ödeme, başvuru ve son aşama tüm detaylar.

Online bekçi alımı ön başvuruları ve ödeme işlemleri

Bekçilik online başvuru: Adaylar 3 Şubat’a kadar aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden gerekli başvurularını aşamaları takip ederek online olarak yapmaları gerekiyor. Ödeme işleminden sonra adaylar online başvuru iş ve işlemlerini başlatabileceklerdir. Bu kapsamda ilk aşama ödeme işlemleridir. İşte ödemelere ve başvuru hususlarına dair tüm detaylar.

Bekçilik sınav başvuru ücreti ödeme: Bekçilik sınav ücreti olan 680 TL’nin 3 Şubat 2023 saat 17.00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılması gerekiyor. Adaylar ödemelerde kendi ad ve T.C. bilgileri ile sınav ücretini yatırmaları gerekiyor. Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.

Ardından adaylar aşağıdaki başvuru ekranından e-Devlet şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi sonuçlandırılacaktır. 2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı başvuruları sınav ücreti yatırıldıktan sonra e-Devlet üzerinden başvurular yapılacaktır.

Hangi durumlarda başvuru ücreti geri ödenmeyecektir?

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavına başvurusu yapana adaylardan 630 TL ücret yatıranlar şu durumda ücret iadesi olmayacaktır:

Başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan ya da yapamayan,

Ön başvurusunu yaptığı halde şahsen başvurusunu yapmayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan,

Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavında başarısız olan,

Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran,

Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecektir. İşte tüm detayların ayrıca yer aldığı “BAŞVURU KILAVUZU” ve “BAŞVURU EKRANI”:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bekci-alimi-ilani.pdf

Başvuru ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum