EGM Kamu Personeli Alımı 2016

EGM Kamu Personeli Alımı 2016

Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolu Personel Alım İlanı (2015 – 9. Dönem) Yayınlandı. EGM 30 Psikolog, 2 İstatistikçi Olmak Üzere Toplam 32 Kişi İstihdam Edileceği Açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Tarafından kamu personeli alımı için ilan yayınlandı. Başvurular 25 Ocak 2016 – 29 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. İstenen belgeler ile beraber bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü ‘ne şahsen başvurmaları gereklidir.

İstatistikçi alımı için: KPSS-2014 P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. İstatistik veya İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans bölümlerinden mezun olmak.

Psikolog alımı için: KPSS-2014 P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Lisans düzeyinde Psikoloji bölümü mezun olmak.

29 Ocak 1998 tarihi ve öncesi 29 Ocak 1981 sonrası doğumlu olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş olması gereklidir. Atanmaya hak kazananlar Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması şart. Sınav sonucunda başarılı olanlar için, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak.

Başvurular alındıktan sonra KPSS puanına göre 5 katı aday sözlü sınava hak kazanacaktır. Sözlü sınavda başarılı olanlar arasından belirtilen kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.