EGM Lise Mezunu Açıktan Memur Alımı Başladı

EGM Lise Mezunu Açıktan Memur Alımı Başladı

En Az Lise Mezunu Açıktan 23 Devlet Memuru Alacak Olan Emniyet Genel Müdürlüğüne Başvurular başlamış olup 13 Ocak 2017 günü sona erecektir.

En Az Lise Mezunu Açıktan 23 Devlet Memuru Alacak Olan Emniyet Genel Müdürlüğüne Başvurular başlamış olup 13 Ocak 2017 günü sona erecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre açıktan Lise Mezunu 23 devlet memuru alımı yapılacak. Başvurular İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

EGM Aşçı olarak 23 kişi istihdam edilecek. Aşçılık, Mutfak, Yiyecek İçecek Hizmetleri Ortaöğretim bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS P94 puan türünden en az 70 almış olmış olması gerekmektedir. Başvurular 09 Ocak 2017 itibariyle başlamış olup 13 Ocak 2017 tarihinde son bulacaktır.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, Atanmak istediği unvanla Aşçılık, Mutfak, Yiyecek İçecek gibi Ortaöğretim'in ilgili bölümlerinden mezun olması, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek), Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olması, Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve veya uygulamalı sınavda başarılı olması gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenecek belgeler: 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş) İstenilen eğitim türüne ait diploma belgesi aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti olması ve KPSS Sonuç belgesinin aslı (KPSS'nin ilgili puan türünde en az 70 almak gerekli) olması gerekmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü 23 adet aşçı alımına başvuracak adaylar Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Rize, Şırnak ve Tunceli illerinde istihdam edilecektir. Başvurular 13 Ocak 2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvurmak isteyenlerin adaylar istenen belgeler ile birlikte bulunduğu ilin emniyet müdürlüğü'ne bizzat başvuru yapması gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.