EGM Polis Akademisi 10 Bin Polis Alımı Başladı Tıkla Başvur

EGM Polis Akademisi 10 Bin Polis Alımı Başladı Tıkla Başvur

Emniyet Genel Müdürlüğü 1000 Bayan 9 Bin Bay toplam 10 Bin polis alımı yapılacağını duyurmuştu. Alımlar bugün itibariyle başlamış olup haberin devamındaki link bölümüne tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru son tarih 14 Nisan 2017 olarak açıklanmıştı

Başvuracaklar 03 Nisan 2017 ile 14 Nisan 2017 tarihleri arasında e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuru yapılabilir. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS P3 puan türünden en az (60) puan alanlar arasından 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen Bütün şartları taşıyan (9.000) erkek ve (1.000) kadın olmak üzere toplam (10 Bin) öğrenci alım yapılacaktır.

Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunu için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS P3 puan türünden en az (48) puan almış olmak. Emniyet Teşkilatında çalışan ve Emniyet Teşkilatında emekli olan eş ve çocukları bu kapsamda yer alamayacaktır.

Adaylardan istenen bazı şartlar: T.C. vatandaşı olmak, Lisans mezunu ve bunlara denk Yüksek öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumları mezun olması, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS P3 puan türünden en az (60) puan almış olması şart.

Başvuracak Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm daha kısa boylu olmaması, beden kit endeks, 18 ile 27 arasında olması, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca adaylara posta yolu iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğinde ve başvuran kişiyi bağlayıcıdır. Adaylar sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değişiklik yapılamaz. İnternet ilanını takip edilmemesi sebebi ile şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adayları bağlayıcıdır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.