EKK Kararlarını Bekleyen Taşeronlar Hüsranda Şimdi Ne Olacak

EKK Kararlarını Bekleyen Taşeronlar Hüsranda Şimdi Ne Olacak

Ardı Arkasına Gelen Taşeronların Kamuda İstihdamı Konusunda Açıklamalar En Son Olarak EKK 'da Görüşüleceği Bildirilmişti. Başbakan Binali Yıldırım Kararları Açıkladı Taşeronlarla İlgili Bir Şey Yok.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak her zaman taşeron işçilerin beklediği haberleri Taşeron İşçiler bölümünden yaparak destek olduk. Son 20 günlük süreçte taşeron işçilerin kamuda istihdamı konusunda ardı arkasına gelen açıklamalar bir beklentiye neden olmasına rağmen Ekonımi Koordinasyon Kurulu 'ndan alınan kararlar açıklanmasına rağmen bu konuda hiç bir şey açıklanmadı. Peki bu süreç bu duruma nasıl geldi. Sırasıyla gelen açıklamalar şöyleydi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CnnTürk TV ekranlarında Hande Fırat'ın sorusuna 'Taşeron personel için 657'ye yama yapabiliriz' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım TRT Haber canlı yayınında gündemi değerlendirdi. Yıldırım, taşeron işçilerin kamuda istihdamı sorularına cevap verdi. Gündeme ve ekonomiye  ilişkin soruları cevaplayan Binali Yıldırım TRT Haber'de ''Taşeron konusunu artık sona yaklaştık. Yakın zamanda Bakanlar Kurulu'nda görüşüp karara bağlayacağız.'' dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada Taşeron işçilerle ilgili çalışmaya son şekli, Ekonomi Koordinasyon Kurulu verecek dedi. Daha sonra kararın Bakanlar Kurulu'nda ele alınacağını bildirdi.

TBMM ' de sorulan soru üzerinde Maliye Bakanı Naci Ağbal, hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılan personelin, kamuda istihdam edilmesine yönelik yasal düzenleme çalışmalarının henüz tamamlanmadığını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım 'ın Ekonomi Koordinasyon Kurulu 'ndan alınan kararları açıkladı. Taşeronları ilgilendiren hiç bir bilgi yer almadı.

Aralık Ayında 40 Bin Kamu Personel Alımı Yapılacak İlanlar İçin Tıklayınız.

Yüzbinlerce taşeron işçinin talebini Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak dile getiriyoruz "Artık Netleştirin".

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum