EKPSS 2016 Başvurusu Başladı

EKPSS 2016 Başvurusu Başladı

23 Şubat 2016 Tarihinde ÖSYM Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi EKPSS Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı Başvurularının Başlandığını Bildirdi. Başvurular 9 mart 2016 Tarihinde Sona Erecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Engelli Kamu Personel Seçme Sınavını mevzuat açısından Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ‘e göre yapmaktadır. ÖSYM Başkanlığı yaptığı açıklamada EKPSS 2016 sınav başvurularının 23 Şubat – 9 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

EKPSS 2016 ne zaman yapılacak: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 24 Nisan 2016 tarihinde saat: 10.00’da 81 il yani Türkiye genelinde yapılacaktır.

EKPSS sınavına girmek isteyenler 23 Şubat 2016 tarihi ile 9 Mart 2016 tarihleri arasında başvuru yapmaları zorunludur. Sadece kuraya başvurmak isteyenler 03 Mayıs 2016 tarihi ile 16 Mayıs 2016 tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirecektir.

Kimler EKPSS 2016 Başvuru yapabilecek: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına;  ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans lisans programlarından mezun olan veya mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecektir.

Kimler Sınavsız EKPSS Kurasına başvurabilir; ilkokul ortaokul ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. Bu adaylar EKPSS sınava girmeyecek, sadece Sınavsız memur alımı kurasına başvurabilecektir.

Başvurular ÖSYM Başvuru Merkezlerince: Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri yapacaktır. Başvuracak adayların ÖSYM resmi internet sitesinde yer alan 2016-EKPSS Kılavuzunu dikkatle inceledikten sonra başvuru yapmaları önerilir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.